Zwiedzanie
Podziemna trasa

Zapraszamy codziennie od 10.00 do 17.00.

Są dwa warunki zwiedzania obiektu.

  1. Nie możesz cierpieć na klaustrofobię (sztolnie są wąskie)
  2. Musisz mieć 6 lat (rodzice i opiekunowie dzieci z granicy wieku mają obowiązek wykazania, że dziecko ma regulaminowe minimum wiekowe).

 

Podczas wakacji i w weekendy zapraszamy co pół godziny, po wakacjach w dni robocze wejścia tylko o pełnej godzinie.

Ostatnie wejście o godzinie 17.00, natomiast w terminie 14.11.22-06.04.23 w dni robocze (z wyjątkiem weekendów ferii i przerwy świąteczno-sylwestrowej) ostatnie wejście o godzinie 16.00

Zwiedzanie grupowe do 16 osób trwa 45-50 minut.
Przy większych grupach czas wynosi 65-90 minut.

W wyjątkowych sytuacjach na zamówienie grupy rozpoczniemy pracę wcześniej, lub skończymy później – na miarę naszych możliwości kadrowych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod numerem +48570778078, a celem dokonania rezerwacji grupowej zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48691346933 w godzinach 10-18 lub drogą mailową biuro@podziemna-wieza.pl

>KLIKNIJ TU BY ZOBACZYĆ WIĘCEJ INFORMACJI O NOCNYM ZWIEDZANIU<

Sala ekspozycyjna

Pierwsza część wycieczki odbywa się w sali ekspozycyjnej. Przewodnik po obiekcie opowiada o historii górnictwa w rejonie, narzędziach używanych przez górników, życiu górnika. 

W tej sali obejrzycie ciekawe eksponaty w postaci minerałów takich jak topaz, granaty, czy szafir, głównie z kolekcji dyrektora Muzeum Regionalnego w Lubaniu, p. dra Łukasza Tekieli.

Na ekspozycji znajduje się też okaz kasyterytu, minerału cyny, użyczony przez p. Feliksa Chojnackiego z Mirska.

Czas przejścia: ok. 15-20 min.

Druga część wycieczki to przejście zimnymi, ciasnymi korytarzami wyrąbanej w skale kopalni w grupach liczących do 16 osób. W przypadku grup większych dzielone są one na mniejsze części, a ich wejścia odbywają się w odstępach co 10 minut.

Czas przejścia: ok. 20-30 min.

Przejście podziemną trasą turystyczną